Paylaş:

ÇİMSA, Afyon’da iş ortakları için iftar yemeği düzenledi

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortakları için Afyon’dabir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl,Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Osman İşşen,Nuribey Belediye Başkanı Hazım Kaya, Çalışma ve İşkur İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Yardımcısı Sinan Akpınar,Afyonkarahisar Müze Müdürü Mevlüt Büyümez,Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kaya Penbegül ve Türk Telekom Müdürü Ali Ahmet Gedik katıldı. Çimsa’nın iş ortaklarınında yoğun katılımıyla gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinde Sabancı Çimento Grubu Başkanı Hakan Gürdal ve Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay kısa bir konuşma yaptı. Ramazan münasebetiyle iş ortakları ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren ÇimsaGenel Müdürü Nevra Özhatay, “Ramazan ayı kutsal bir ay. Paylaşmanın, biraraya gelmenin önemini bizlere hatırlatan bir ay. Ramazan sofraları bize hep ailemizi hatırlatır. İşte o huzuru, sabrı ve birlikteliği paylaştığımız geleneksel iftar sofralarımızdan birinde sizlerle yani ailemizle biraraya geldik” dedi.

Özhatay: “Yeni fabrikamızı Mayıs 2016’da hizmete sokmaya hazırlanıyoruz”

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Afyon Çimento’nunÇimsa ve Sabancı Topluluğu için önemine dikkat çekerekşunları kaydetti: “2012 yılında bünyemize kattığımız Afyon Çimento ile Afyon yalnızca Çimsa için değil Sabancı Çimento Grubu için de ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Şehir içinde kalan üretim tesisimizin yerine modern bir fabrika kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halımoru köyünde 165 milyon dolar yatırımla yeni bir tesis kuracağız. Bu yılın Nisan ayında inşaat çalışmalarına başladığımız yeni fabrikamızı Mayıs 2016’da hizmete sokmayı planlıyoruz. Yeni fabrikamız ile Afyon Çimento’nun yıllık üretim kapasitesinin 4 katına çıkarak yılda 2 milyon ton çimentokapasitesine ulaşmasını hedefliyoruz. Bu yeni tesisile sizlerin de desteği ve inancıyla Türkiye ekonomisi için olduğu kadar Afyon ve çevresi için de katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

Gürdal: “Çimento, Sabancı Holding’in stratejik iş kollarından biri…”

Sabancı Çimento Grubu Başkanı Hakan Gürdalise çimento sektöründeki gelişmeleri, Sabancı Çimento Grubu olarak kaydedilen ilerlemeyi ve Çimsa’nın bu performanstaki katkısını değerlendirdi:“Türkiye, 65 milyon ton çimento tüketimi ve 10,7 milyon ton çimento ve klinker ihracatı ile Avrupa’nın en büyük ve dünyanın 4. büyük çimento üreticisi unvanını taşıyor. Sektörümüz, GSYİH ile paralel bir büyüme sergiliyor. Geçtiğimiz yıl itibarıyla kişi başına çimento tüketimi 835 kiloya ulaştı. Bu artışın istikrarlı bir şekilde devam edeceğine inanıyor, sektörümüzün geleceğini parlak görüyoruz. Çimento, Sabancı Holding’in stratejik iş kollarından biri. Geçen yıla ilişkin rakamsal sonuçlarımız oldukça başarılı. Bu başarıyı Türkiye’nin Sabancısı olarak daha da ileriye götürmek, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak, gücümüze güç katan siz değerli iş ortaklarımızla bizim boynumuzun borcudur. Bu vesile ile bu güzel Ramazan akşamında bizlerle birlikte olduğunuz için sizlere teşekkür eder, Ramazan bayramınızı bir kere daha kutlamak isterim.” dedi.