Paylaş:

ÇİMSA, Afyon’daki iş ortakları ile iftar yemeğinde buluştu

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortakları için Afyonkarahisar’da bir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl, Afyon Vali Yardımcısı Musa Uslan, Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Afyon İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Çalışma ve İşkur İl Müdürü Erdem Ünlüyalvaç, Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay ve Çimsa’nın üst düzey yöneticileri katıldı. Çimsa’nın iş ortaklarının da yoğun katılımıyla gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinin ev sahipliğini üstlenen Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, tüm konuklara hayırlı bir Ramazan ayı diledi. Ramazan’ın paylaşmanın önemini bir kez daha hatırlattığını vurgulayan Özhatay, “Mübarek Ramazan ayı bereket, kardeşlik ve aile olmanın önemini hatırlatır. Ramazan sofraları etrafında her zaman tüm aile bir araya gelir. Biz de Çimsa Ailesi olarak, değerli konuklarımız ve iş ortaklarımızla Ramazanın paylaşımcı ve birleştirici yönünü yansıtan bu sofrada buluşmuş olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Özhatay: “Çimsa, Türkiye ve dünyadaki konumunu inovasyonla güçlendiriyor”

Çimsa’nın Türkiye’de ve dünyada önde gelen yapı malzemeleri üreticilerinden biri olduğunu, beyaz çimento ticaretinde dünya lideri konumunda bulunduğunu belirten Özhatay, “Bunu inovasyon gücümüze borçluyuz. ‘Çimento sektöründe inovasyon olmaz’ algısını yıktık! Formülün adını ‘Çimsa’ olarak açıkladık. 44 yaşında ama her daim genç bir şirket olarak, kazandığımız tecrübenin üzerine her geçen gün yeni formüller ekliyoruz. İş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre özel olarak şekillendirdiğimiz çözüm portföyümüz ile onları rekabette bir adım daha öne taşıyoruz” diye konuştu.

Yeni Afyon Fabrikası bu yıl üretime başlayacak

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, iftar yemeği öncesinde iş ortaklarına, Halımoru köyünde kurulan yeni Çimsa Fabrikası’nı gezdirdi. Özhatay, iftar yemeğinde yaptığı konuşmada ise “2012 yılında bünyemize kattığımız Afyon Çimento Fabrikamızı, bu yıl sonunda Halımoru’nda modern teknolojilerle donatılmış yeni bir üretim tesisine taşıyacağız. Yaklaşık 165 milyon dolar yatırım tutarına sahip yeni fabrikamızla birlikte, Afyon Çimento’nun yıllık üretim kapasitesini ilk etapta 3 katına çıkarmayı ve yılda 1,5 milyon ton klinker kapasitesine ulaşmasını hedefliyoruz. Bu yatırımla Çimsa, Türkiye’de ve global pazarda gücüne güç katacaktır” dedi.