Paylaş:

Çimsa bu yıl da İnsana Saygı Ödülü aldı

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, ikinci kez İnsana Saygı Ödülü’ne layık görüldü.

Çimsa, Türkiye’de insan kaynakları alanındaki özenli çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla Kariyer.net tarafından düzenlenen 15. İnsana Saygı Ödülleri organizasyonunda ikinci kez ödüle değer bulundu.

Çimsa, İnsana Saygı Ödülleri özel kriterleri kapsamında, başvuru sayısının en az 50 bin olması, başvuru yapan adayların cevaplama süresinin 21 günden az olması, cevaplamaların içerisinde adaya özel cevaplama oranının en az yüzde 99 ve üzerinde gerçekleştirilmesi gibi kriterleri karşılayarak ödül sahibi oldu.

Başvuran her adayla mutlaka iletişime geçiliyor

Çimsa, 2015 yılı içinde Kariyer.net üzerinden 69.037 başvuru alırken, cevaplamada yüzde 100gibi önemli bir orana ulaştı.

Adaylar Kariyer.net’teki ilanlara başvuru yaptığında Çimsa İnsan Kaynakları Ekibi tarafından adaya özel bir mesajla başvurusunun şirkete ulaştığı ve değerlendirme sürecine alındığı bilgisi veriliyor. Pozisyonun dondurulması, iptali gibi adayın bilgisi olması gereken durumlarda ve işe alım gerçekleştiğinde başvuru yapan tüm adaylara, yine adaya özel olarak süreç/sonuç ile ilgili dönüş yapılıyor. Aynı zamanda bu süreçler hakkında adaylardan da değerlendirme yapmaları isteniyor.