Paylaş:

Çimsa, çimento ve beton dünyasını Formülhane Blog’uyla anlatacak

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, sektöre öncülük ederek açtığı “Formülhane Blog” sayfasıyla, çimento ve beton uygulamalarında dikkat edilmesi gereken noktaları ve hangi ürünün hangi uygulamada kullanılabileceğine dair bilgileri paydaşlarıyla buluşturuyor.

Dünyanın lider beyaz çimento oyuncularından Çimsa, sektöre öncülük ederek, çimento ve beton dünyasına ilişkin merak edilenleri paylaştığı bir blog sayfası açtı. İsmini, şirketin Ar-Ge merkezinden alan “Formülhane Blog” ile müşteri odaklı yaklaşımını sürdüren Çimsa bloğunda, çimento ve beton uygulamalarında dikkat edilmesi gereken noktaları ve hangi ürünün hangi uygulamada daha iyi sonuçlar verebileceğine dair bilgileri paylaşıyor.

Formülhane Blog’ta yapılacak düzenli paylaşımlarla, uygulayıcılardan ürünlere yönelik bilgi edinmek isteyenlere kadar geniş bir skalada kitleye hitap ediliyor. Blogda halihazırda, Kalsiyum Alüminat Çimento’dan Gri Çimento’ya, Özel Betonlar’dan Beyaz Çimento’ya kadar bilgiler yer alırken; çimentonun hidratasyonu; beton dayanıklılık sorun ve çözümleri; beton dayanımını etkileyen faktörler; karo, yapı kimyasalları ve prekast gibi segment bazlı uygulamalarda beyaz çimentonun sağladığı avantajlar; betonun yerleştirilmesi, sıkıştırılması işlemlerinde ve kür koşullarında dikkat edilmesi gerekenler; çimentolu sistemlerde çatlakların nasıl oluştuğu gibi pek çok içerik bulunuyor.