Paylaş:

ÇİMSA, Eskişehir’de iş ortakları için iftar yemeği düzenledi

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortakları için Eskişehir’debir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl,Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve Şehircilik ve Çevre İl Müdür Yardımcısı Hikmet Çelikkatıldı. Çimsa’nın iş ortaklarınında yoğun katılımıyla gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinin ev sahipliğiniÇimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay üstlendi. Ramazan münasebetiyle iş ortakları ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Özhatay, “Ramazan ayı kutsal bir ay. Paylaşmanın, biraraya gelmenin önemini bizlere hatırlatan bir ay. Ramazan sofraları bize hep ailemizi hatırlatır. İşte o huzuru, sabrı ve birlikteliği paylaştığımız geleneksel iftar sofralarımızdan birinde sizlerle yani ailemizle biraraya geldik” dedi.

Özhatay: “Eskişehir, gurur duyduğumuz projelerin şehridir”

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Eskişehir Fabrikasının Çimsa ve Sabancı Topluluğu için önemine dikkat çekerekşunları kaydetti: “Eskişehir, gurur duyduğumuz projelerin şehridir. Eskişehir Fabrikamızda sürdürülebilirlik misyonumuzun tohumlarını ektiğimiz; atıkları bertaraf ettiğimiz Atık Besleme ve Atık Enerjisi Geri Kazanım tesisimiz sayesinde bugüne kadar alternatif yakıt kullanımımız 112.000 tona ulaştı. Bir başka ifadeyle 15 futbol stadyumunu tepeleme dolduracak bir sayıyı geçti. Çimsa olarak, alternatif yakıt tüketimine önem verirken bir taraftanda doğadan hammadde temini yerine çevremizdeki fabrikaların atıklarını alıp kendi üretim süreçlerimize sokarak bugüne kadar 300.000 ton alternatif hammadde kullandık.”

Sürdürülebilirlik anlayışımızı Eskişehir Fabrikamızdaki binalarımıza da taşıyoruz

Özhatay, “Sürdürülebilirlik anlayışımızı sadece iş süreçlerimize değil fabrika içinde binalarımıza da taşıyoruz. Fabrika bünyemizdeki yemekhanemizi ‘yeşil bina’ olarak yeniden inşa ediyoruz. Bu projelerimizle sektörümüzde iklim ve çevreyi iş süreçlerimize entegre eden bir oyuncu olmayı hedefliyoruz.” dedi.