Paylaş:

ÇİMSA, Eskişehir’deki iş ortakları ile iftar yemeğinde buluştu

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortakları için Eskişehir’de bir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl, Eskişehir Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, Eskişehir Vali Yardımcısı Ferhat Çağlar, Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik, Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay ve Çimsa’nın üst düzey yöneticileri katıldı. Çimsa’nın iş ortaklarının da yoğun katılımıyla gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinin ev sahipliğini üstlenen Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, tüm konuklara hayırlı bir Ramazan ayı diledi. Ramazan’ın paylaşmanın önemini bir kez daha hatırlattığını vurgulayan Özhatay, “Mübarek Ramazan ayı bereket, kardeşlik ve aile olmanın önemini hatırlatır. Ramazan sofraları etrafında her zaman tüm aile bir araya gelir. Biz de Çimsa Ailesi olarak, değerli konuklarımız ve iş ortaklarımızla Ramazanın paylaşımcı ve birleştirici yönünü yansıtan bu sofrada buluşmuş olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Özhatay: “Çimsa olarak pazar odaklı yaklaşımımız yenilikçi ürün ve hizmet kalitemizle global bir markayız.”

Çimsa’nın Türkiye’de ve dünyada önde gelen yapı malzemeleri üreticilerinden biri olduğunu, beyaz çimento ticaretinde dünya lideri konumunda bulunduğunu belirten Özhatay, “Çimsa olarak pazar odaklı yaklaşımımız yenilikçi ürün ve hizmet kalitemizle global bir markayız. Bunu inovasyon gücümüze borçluyuz. Formülün adını ‘Çimsa’ olarak açıkladık. 44 yaşında ama her daim genç bir şirket olarak, kazandığımız tecrübenin üzerine her geçen gün yeni formüller ekliyoruz. İş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre özel olarak şekillendirdiğimiz çözüm portföyümüz ile onları rekabette bir adım daha öne taşıyoruz” diye konuştu.

Eskişehir Fabrikası 2017’de beyaz çimento üretmeye başlayacak

Eskişehir Fabrikasının Çimsa ve Sabancı Topluluğu için önemli üretim üslerinden biri olduğunu vurgulayan Nevra Özhatay, sözlerine şöyle devam etti: “Çimsa Eskişehir Fabrikası’nda, I. Üretim Hattı’nın hem gri hem beyaz klinker üretecek şekilde modifikasyonunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 55 milyon dolar tutarında harcamayla gerçekleşecek bu yatırımın 2017 yılının ikinci çeyreğinde devreye alınmasını öngörüyoruz. Bu yatırım tamamlandığında fabrikamız yılda 415 bin ton beyaz klinker üretebilecek kapasiteye sahip olacak.”

Çimsa Eskişehir Fabrikasının çevreci yönüyle de ön plana çıktığını vurgulayan Genel Müdür Özhatay, “Atık Besleme ve Atık Enerjisi Geri Kazanım tesisimiz sayesinde, 2015 yılında toplam 47.600 ton atık yakarak ısıl enerjimizin yüzde 30,6’sını karşıladık. Bu, tam 11 futbol sahasını tepeleme dolduracak kadar atık demek… 2014 yılı Türkiye çimento sektörü ikincil yakıt ortalaması yüzde 3,7 iken, Eskişehir Fabrikamızda elde ettiğimiz bu başarı sektörde öncülüğümüzü göstermektedir. Ayrıca fabrika bünyesindeki yemekhanemizi ‘yeşil bina’ olarak yeniden inşa ettik. Ve bu binamız, yapılan değerlendirme neticesinde, 110 üzerinden 82 puan alarak LEED Platin Sertifikası almaya hak kazandı” şeklinde konuştu.