Paylaş:

Çimsa ev sahipliğinde “2017 Piyasa Beklentileri ve Ekonomik Görünüm” toplantılarının ikincisi Nevşehir’de düzenlendi

28 tesisiyle Türkiye’de en yaygın hazır beton ağlarından birine sahip olan Çimsa, gri çimentonun yanı sıra beyaz çimento ve kalsiyum aluminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir.

Ekonomik dengeler açısından yeni bir döneme girileceği öngörüsüyle, ‘2017 Piyasa Beklentileri ve Ekonomik Görünüm’ toplantı serilerinin ilki Mersin’de gerçekleştirilirken, ikincisi 28 Eylül 2016 tarihinde Çimsa ev sahipliğinde Nevşehir, Kapadokya’da düzenlendi. Toplantı, Kayseri-Niğde Yönetim Bölgesi’nde bulunan ve Konya’dan Aksaray’a uzanan geniş bir coğrafyadaki Çimsa’nın iş ortakları olan müşteriler, bayiler ve tedarikçiler tarafından geniş bir katılım ile gerçekleşti.

Bloomberg HT Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen, toplantıda 2017’de ekonomide merak edilen konulara ışık tutarken, paydaşlardan gelen soruları yanıtladı. Şen, ”2017 yılında Amerika ve Avrupa’da gerçekleştirilecek seçimler sonrası dünyada yaşanacak ekonomik yavaşlamaya paralel olarak Türkiye de küresel durgunluktan nasibini alarak yavaşlayabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıda Türkiye’de tüketimi canlandırma politikalarının sonuçları tartışıldı ve özel yatırımların geleceği masaya yatırıldı.