Paylaş:

Çimsa ev sahipliğinde “2017 Piyasa Beklentileri ve Ekonomik Görünüm” toplantılarının üçüncüsü Eskişehir’de düzenlendi

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, 2015 yılından beri sürdürdüğü Ekonomi Dünyasına Bakış toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. 

29 tesisiyle Türkiye’de en yaygın hazır beton ağlarından birine sahip olan Çimsa, gri çimentonun yanı sıra beyaz çimento ve kalsiyum aluminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir.

Ekonomik dengeler açısından yeni bir döneme girileceği öngörüsüyle, ‘2017 Piyasa Beklentileri ve Ekonomik Görünüm’ toplantı serilerinin ilki Mersin, ikincisi Nevşehir, Kapadokya’da düzenlenirken, sonuncusu 4 Ekim 2016 tarihinde Eskişehir’de düzenlendi. Toplantı, Eskişehir – Ankara – Afyonkarahisar Yönetim Bölgesi’nde bulunan ve Afyonkarahisar’dan Ankara’ya uzanan geniş bir coğrafyadaki Çimsa’nın iş ortakları olan müşteriler, bayiler ve tedarikçiler tarafından geniş bir katılım ile gerçekleşti.

Bloomberg HT Ekonomi Koordinatörü Gökhan Şen, toplantıda 2017’de ekonomide merak edilen konulara ışık tutarken, paydaşlardan gelen soruları yanıtladı. Şen, ”2017 yılında Amerika ve Avrupa’da gerçekleştirilecek seçimler sonrası dünyada yaşanacak ekonomik yavaşlamaya paralel olarak Türkiye de küresel durgunluktan nasibini alarak yavaşlayabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantıda Türkiye’de tüketimi canlandırma politikalarının sonuçları tartışıldı ve özel yatırımların geleceği masaya yatırıldı.