Paylaş:

Çimsa, İSO 500 Listesinde yükselişini sürdürüyor

Türkiye’de ve dünyada önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden biri olan Çimsa, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi” listesinde yükselişini sürdürerek 78. sıraya çıktı.

Çimsa, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi” listesinde bu yıl da yükselişini sürdürerek, çimento sektöründeki başarısını tekrarladı. 40 yılı aşkın deneyimi, geniş ürün yelpazesi, insana ve çevreye saygılı yaklaşımıyla çimento ve yapı malzemeleri sektöründe fark yaratan ve sektörün öncüsü olan Çimsa, net 1.086.612.147 TL’lik üretimden satışlarda altı basamak daha yükselerek 78. sıraya çıktı.

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay yaptığı değerlendirmede, “Çimsa olarak İSO sıralamasında ilk 100 şirket arasında bu yıl altı sıra birden yükselme başarışını gösterdik. İlk 100’de çimento alanında yer alan iki şirketten biri olmanın gurunu yaşıyoruz. Türkiye’de ve dünyada önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden biri olarak bugün ulaştığımız başarının ardında, fark yaratan yenilikçilik yaklaşımımız yatıyor. Artık bizim için çıta yükseldi. Yeni yatırımlarımızla önümüzdeki yıl daha da üst sıralara çıkacağımız inanıyoruz” dedi.