Paylaş:

ÇİMSA, Kayseri’de iş ortakları için iftar yemeği düzenledi

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortaklarının yoğun katılımıyla Kayseri’de bir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın her sene düzenlediği Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl Kayseri Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Kayseri Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı katıldı. Çimsa’nın iş ortaklarınında yoğun katılımıyla gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinin ev sahipliğini Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay üstlendi. Ramazan münasebetiyle iş ortakları ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Özhatay, “Ramazan ayı kutsal bir ay. Paylaşmanın, biraraya gelmenin önemini bizlere hatırlatan bir ay. Ramazan sofraları bize hep ailemizi hatırlatır. İşte o huzuru, sabrı ve birlikteliği paylaştığımız geleneksel iftar sofralarımızdan birinde sizlerle yani ailemizle biraraya geldik” dedi.

Özhatay: “Çimsa Kayseri fabrikamız çimento sektöründe örnek bir fabrikadır”

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Kayseri’nin Çimsa ve Sabancı Topluluğu için önemine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Kayseri’nin bizim kalbimizdeki yeri her zaman ayrı olmuştur. Hepinizin çok yakından bildiği, Türkiye’nin Sakıp Ağa’sı, rahmetli Sakıp Sabancı’nın doğduğu Akçakaya köyü Kayseri’mizdedir. Bunun yanısıra, 1992 yılında kurulan Çimsa Kayseri fabrikamız bir taraftan yarattığı istihdam ile Kayseri ekonomisine katkı sağlarken, diğer taraftan Çimento sektöründe örnek bir fabrika olmaya devam ediyor. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda üst üste uzun yıllar ödül alırken, Kayseri fabrikamız Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye’nin en temiz fabrikası seçildi.”