Paylaş:

Çimsa, Kayserililer ile 11 ayın Sultanı Ramazanı karşıladı

Türkiye’nin Sabancı’sından aldığı vizyon ve güç ile 46 senedir sürdürülebilir ve karlı büyüme hedefiyle hareket eden Çimsa, Kayseri Melikgazi Belediyesi işbirliğiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da halk iftarı gerçekleştirdi. 31 Mayıs akşamı yaklaşık 4500 kişinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinde Gesi Cumhuriyet Mahallesi sakinleri, Çimsa yöneticileri ve iş ortakları bir arada oruçlarını açarak, Ramazan’ın bereketini paylaştılar.

Yurt içi ve yurt dışı yatırımları ve sürdürülebilirlik vizyonu ile sektöre öncülük eden Çimsa, Kayseri Fabrikası’nda yürüttüğü öncü faaliyetlerle gücünü pekiştirmektedir. Türkiye’nin en temiz sanayi tesisi olan fabrikada evsel nitelikli atıklar arıtılıp, gaz soğutma kulelerinde yeniden kullanılmaktadır. Bu yöntemle hem arıtılmış su deşarjı engellenmekte hem de doğal su kaynaklarından tasarruf edilmesi sağlanmaktadır. Fabrikadaki paket atık su arıtma tesisindeki arıtılmış suyun gaz soğutma kulesinde geri kullanılması sonucu, Çimsa’nın toplam geri kazanılan arıtılmış su miktarı giderek artmaktadır.

Çimsa Kayseri Fabrikası,

  • Kayseri Valiliği’nden Kayseri’nin En Temiz Sanayi Kuruluşu Çevre Teşekkür Plaketi,
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi Ödülü,
  • Çevresel Ürün Deklarasyonu,
  • Türk Standartları Enstitüsü TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi ve
  • Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası (ÇEİS) İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri’nde elde ettiği başarılar ile Türkiye çimento sektörüne öncülük etmektedir.