Paylaş:

Çimsa, Mersin Yakaköy İlkokul öğrencilerini ziyaret ederek, “Suyun Ekosistem İçin Önemi” konusunda farkındalık yarattı

Çimsa Mersin Fabrikası çalışanları, 22 Mart Dünya Su Günü’nde Mersin’in Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Yakaköy İlkokulunu ziyaret ederek, öğrencilere su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda paylaşımda bulundu.

Sabancı Holding iştiraki Çimsa’nın Mersin Fabrikası çalışanları Dünya Su Günü dolayısıyla Mersin’in Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Yakaköy İlkokulu öğrencilerini ziyaret ederek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda farkındalık yarattı. Son derece eğlenceli ve verimli geçen etkinliğin sonunda Çimsa çalışanları, tüm öğrencilere çanta ve kalemlik hediye etti.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Çimsa Mersin Fabrika Müdürü Mehmet Emin Kalınağaç, “Sosyal sorumluluk vizyonumuz doğrultusunda bölgemize sadece ekonomik anlamda değil, çevresel konularda da katkı sağlamaya çalışıyor, bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz olarak yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bu vizyon doğrultusunda tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla tüm dünyada kutlanan 22 Mart Dünya Su Günü’nde fabrika çalışanlarımız Yakaköy İlkokulu’nu ziyaret etti ve burada eğitim gören çocuklarımıza suyun değerini anlattılar. Böyle bir etkinliği gerçekleştirmiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.