Paylaş:

ÇİMSA, Mersin’de iş ortakları ile iftar yemeğinde buluştu

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortakları için Mersin’debir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl,Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay ve Çimsa’nın üst düzey yöneticilerikatıldı. Çimsa’nın iş ortaklarınında yoğun katılımıyla gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinin ev sahipliğiniüstlenen Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay,tüm konuklara hayırlı bir Ramazan ayı diledi. Ramazan’ın paylaşmanın önemini bir kez daha hatırlattığını vurgulayan Özhatay, “Mübarek Ramazan ayı bereket, kardeşlik ve aile olmanın önemini hatırlatır. Ramazan sofraları etrafında her zaman tüm aile bir araya gelir. Biz de Çimsa Ailesi olarak, değerli konuklarımız ve iş ortaklarımızla Ramazanın paylaşımcı ve birleştirici yönünü yansıtan bu sofrada buluşmuş olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Özhatay: “Çimsa, Türkiye ve dünyadaki konumunu inovasyonla güçlendiriyor”

Çimsa’nın Türkiye’de ve dünyada önde gelen yapı malzemeleri üreticilerinden biri olduğunu, beyaz çimento ticaretinde dünya lideri konumunda bulunduğunu belirten Özhatay, “Bunu inovasyon gücümüze borçluyuz. ‘Çimento sektöründe inovasyon olmaz’ algısını yıktık! Formülün adını ‘Çimsa’ olarak açıkladık. 44 yaşında ve her daim genç bir şirket olarak, kazandığımız tecrübenin üzerine her geçen gün yeni formüller ekliyoruz. İş ortaklarımızın ihtiyaçlarına göre özel olarak şekillendirdiğimiz çözüm portföyümüz ile onları rekabette bir adım daha öne taşıyoruz.

Çimsa’nın doğduğu toprakların, ‘Mersin’in yeri hepimiz için ayrı. Çimsa Mersin Fabrikası, beyaz çimento, kalsiyum alüminat çimentosu ve gri çimento olmak üzere üç ayrı çimentoyu aynı çatı altında barındıran dünyadaki tek fabrika. Ayrıca Mersin’de Türkiye’nin ilk çimento Ar-Ge Merkezi’ni 2000 yılında faaliyete geçirdik. Mersin Fabrikamızda bulunan Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi, hem yurt içi hem de yurt dışı müşterilerimize, 15 yılı aşkın süredir kesintisiz olarak teknik destek veriyor.” diye konuştu.