Paylaş:

Çimsa, Mersinliler ile 11 ayın Sultanı Ramazanı karşıladı

Türkiye’nin Sabancı’sından aldığı vizyon ve güç ile 46 senedir sürdürülebilir ve karlı büyüme hedefiyle hareket eden Çimsa, Mersin Akdeniz Belediyesi işbirliğiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da halk iftarı gerçekleştirdi. 29 Mayıs akşamı hem şehir merkezinde hem de Puğ Karacadağ Köyü’nde gerçekleşen iftara yaklaşık 2500 kişi katıldı. Puğ Karacadağ Mahallesi sakinleri, Çimsa yöneticileri ve iş ortakları bir arada oruçlarını açarak, Ramazan’ın bereketini paylaştılar.

Gücünü yenilikçi bakış açısından alan Çimsa, Mersin’de bulunan, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Türkiye çimento sektörünün ilk ve tek AR-GE Merkezi Formülhane’de geliştirdiği uygulamalarla rekabet üstünlüğünü pekiştirmektedir. Sürdürülebilirlik vizyonu ile sektöre öncülük eden Çimsa, 1972 yılında kurduğu ilk tesisi olan Mersin Fabrikası’nda tek çatı altında gri, beyaz ve kalsiyum alüminat çimentosu üretimi gerçekleştirmektedir.

Tüm iş süreçlerini çevresel ve toplumsal sorumluluk ilkesi ile şekillendiren Çimsa, Mersin Fabrikası’nda atık gaz ısısından elektrik üretme, biyolojik atık su arıtma gibi faaliyetlerle çevre yönetimi konusundaki hassasiyetini gözler önüne sermektedir. Öte yandan, 2015 yılından itibaren Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirdiği toplumsal sorumluluk projesi kapsamında, Engelliler Haftası’nda bu yıl 50 adet olmak üzere 4 yılda toplam 161 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engelli bireylere ulaştırmıştır.