Paylaş:

Çimsa, Mersinliler ile İftar Yemeğinde Buluştu

Sabancı Holding iştiraki olan, Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, bu sene Mersin Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Mersin’in Çankaya Mahallesi’nde halk iftarı düzenledi. İftar yemeğine Çimsa üst yönetimi ve Çimsa’nın iş ortakları yoğun katılım gösterdi. İftar yemeğinde Mersinliler Ramazan’ın bereketini paylaşarak, birlik içerisinde oruçlarını açtılar.

Yolculuğuna 1972 yılında Mersin’de başlayan Çimsa, toplumsal yatırımlara verdiği önem neticesinde 2015 yılından bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Engelliler Haftası’na yönelik kurumsal sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmektedir. Proje kapsamında 2017 yılında Çimsa, toplam 50 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engelli bireylere teslim etmiştir.

Çimsa Mersin Fabrikası, beyaz çimento, kalsiyum alüminat çimentosu ve gri çimento olmak üzere üç ayrı çimentoyu aynı çatı altında barındıran dünyadaki tek fabrikadır. Ayrıca, yenilikçi vizyonu ve örnek uygulamalarıyla Türkiye çimento sektörüne öncülük eden Çimsa, 2000 yılında Mersin’de kurduğu Ar-Ge Merkezi Formülhane’nin T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenmesiyle kendi sektöründe bir ilki gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin ilk beyaz çimento üreticisi olmasının yanı sıra, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde geliştirilen Kalsiyum Alüminat Çimentosu, Kendini Temizleyen Çimento ve Anti Bakteriyel Çimento gibi özel ürünlerle, portföyünü genişleterek sektöre yenilikçi yaklaşımlar sunmaktadır.