Paylaş:

ÇİMSA, Niğde’de iş ortakları için iftar yemeği düzenledi

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, iş ortaklarının yoğun katılımıyla Niğde Fabrikası’nda bir iftar yemeği düzenledi. Çimsa’nın her sene düzenlediği Geleneksel İftar Yemeği’ne bu yıl Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Vali Yardımcısı Mustafa Karaca, Niğde Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mustafa Turan, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Niğde Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık ve Niğde Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü İsmail Kocakatıldı. Çimsa’nın iş ortaklarınında yoğun katılımyla Çimsa Niğde Fabrikası’nda gerçekleşen iftarda davetliler, tasavvuf müziği eşliğinde oruçlarını açtılar.

İftar yemeğinin ev sahipliğiniÇimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay üstlendi. Ramazan münasebetiyle iş ortakları ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Özhatay, “Ramazan ayı kutsal bir ay. Paylaşmanın, biraraya gelmenin önemini bizlere hatırlatan bir ay. Ramazan sofraları bize hep ailemizi hatırlatır. İşte o huzuru, sabrı ve birlikteliği paylaştığımız geleneksel iftar sofralarımızdan birinde sizlerle yani ailemizle biraraya geldik” dedi.

Özhatay: “Çocuklara yönelik eğitim projelerini desteklemek sosyal anlamda bizim birincil  önceliğimiz”

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Niğde’de gerçekleştirdikleri sosyal projeler için şunları kaydetti: “Niğde’nin bizim kalbimizdeki yeri her zaman ayrı olmuştur. Çimsa’nın sektörde fark yaratan sosyal değerlerinde de Niğde öne çıkmaktadır. Sabancı ailesinin toplumsal katkı sağladığı en önemli desteklerden biri eğitim alanındadır. Özellikle çocuklara yönelik eğitim projelerini desteklemek sosyal anlamda bizim birincil önceliğimizdir. Bu bağlamda Niğde’de her sene farklı köylerdeki anaokullarına gidip, okulların bakım onarım işlerine destek veriyoruz. Eğitim öğretim materyallerini yeniliyor, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları için gereken tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yine dört senedir gurur duyduğumuz Yaz Çocukları projesini gerçekleştiriyoruz. Bu sene çalışanlarımızın çocukları, Kolsuz ve Çarıklı köylerinden 7 ile 12 yaş arası 150’den fazla çocuğumuz fabrikamızda buluşuyor. Bu sosyal sorumluluk projemizle çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ağustos ayında Yaz Çocukları projesinin kapanışını hepinizi katılımıyla coşkulu bir şenlik içinde fabrikamızda kutlayacağız.”