Paylaş:

Çimsa, Niğdeliler ile 11 ayın Sultanı Ramazanı karşıladı

Türkiye’nin Sabancı’sından aldığı vizyon ve güç ile 46 senedir sürdürülebilir ve karlı büyüme hedefiyle hareket eden Çimsa, Niğde Belediyesi işbirliğiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da halk iftarı gerçekleştirdi. 30 Mayıs akşamı yaklaşık 3500 kişinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeğinde İlhanlı Mahallesi sakinleri, Çimsa yöneticileri ve iş ortakları bir arada oruçlarını açarak, Ramazan’ın bereketini paylaştılar.

Çimsa, 2017 yılında Niğde Fabrikası’ndaki kapasite artışına yönelik yatırımın tamamlanmasıyla, klinker üretim kapasitesinde rekabetçi yapısını daha da güçlendiren bir mertebeye ulaşmıştır. Gerçekleşen ön ısıtıcı yatırımı ile beraber, fabrikanın 425 bin ton olan klinker kapasitesi 850 bin tona yükselmiştir.

Sürdürülebilirlik vizyonu ve toplumdan aldığını yine topluma verme hedefi ile sektöre öncülük eden Çimsa, 2011 yılında Niğde Fabrikası’nda başlattığı “Yaz Çocukları” kurumsal sosyal sorumluluk projesine devam etmektedir. 7-12 yaş arasındaki civar mahalle çocuklarının katılımıyla gerçekleşen proje ile Çimsa, çocukların eğitim sürecine destek olmaktadır. 2017 yılı itibariyle 742 çocuğun katılımıyla gerçekleşen proje kapsamında psikoloji, drama ve spor eğitmenleri çocuklara ikişer haftalık dönemlerden oluşan eğitimler sunmaktadır.

2017 yılında Ömer Halisdemir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin Çocuk Üniversitesi Bölümü işbirliği ile çocuklara, atıkların değerlendirilmesi korusunda Geri Dönüşüm Eğitimi ile birlikte müzik, tiyatro, İngilizce ve kimya gibi dersler verilerek, çocukların birçok farklı dalda temel bilgi sahibi olmaları konusunda destek sağlanmıştır.