Paylaş:

Çimsa, Niğdeliler’le 3.400 Kişilik İftarda Buluştu

Sabancı Holding iştiraki olan, Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, Niğde Belediyesi işbirliğiyle Niğde’nin İlhanlı Mahallesi’nde 3.400 kişinin katıldığı halk iftarı düzenledi. İftar yemeğine Niğde Belediye Başkanı Sayın Faruk Akdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Özkan, İlhanlı mahallesi sakinleri, Çimsa üst yönetimi ve Çimsa’nın iş ortakları yoğun katılım gösterdi. İftar yemeğinde Niğdeliler, Ramazan’ın bereketini paylaşarak, birlik içerisinde oruçlarını açtılar.

Çocuklara yönelik eğitim projelerini desteklemeyi kurumsal bir sorumluluk olarak gören Çimsa, 2011 yılında Niğde Fabrikası’nda 7-12 yaş arası köy çocuklarının katılımı ile gerçekleşen ‘Yaz Çocukları’ kurumsal sosyal sorumluluk projesini yürütmektedir.  ‘Yaz Çocukları’ projesi ile çocukların yaz tatilleri içerisinde iki haftalarını verimli ve etkin kullanmaları amaçlanmakta; uzman psikologlar, yaratıcı drama eğitmenleri ve spor eğitmenleri tarafından hazırlanan programlar doğrultusunda çocuklar, yaratıcı yazarlık, yaratıcı drama ile kişisel gelişim, basketbol, voleybol ve koordinasyon gibi çeşitli branşlarda eğitim görmektedir. 6 yıldır aralıksız devam eden ve 2016 yılı itibariyle toplam 595 çocuğa ulaşılan projede, önümüzdeki yıllarda diğer Çimsa fabrikalarının olduğu illerin de katılması ile bu sayının daha da artması hedeflenmektedir.

İlhanlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeği öncesinde Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu ortak projede, başarılı olan öğrencilere Çimsa Niğde Fabrikası’nın desteği ile ödül töreni düzenlendi. Çimsa, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, okul içi ve dışında göstermiş oldukları çevre hassasiyetinden ötürü öğrencilere 8 adet bisiklet hediye etti.