Paylaş:

Çimsa ‘Yaz Çocukları’ bu yıl ilk kez Kayseri’de

Çimsa, 8 yıldır Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirdiği ‘Yaz Çocukları’ projesini bu yıl ilk kez Kayseri’ye taşıdı. Yaz tatillerinde eğitimlerine ara veren çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel  gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen proje ile çocuklar spor, koordinasyon, yaratıcı drama ve yaratıcı yazarlık  gibi birbirinden farklı eğitimler ile eğlenerek, öğrendiler.

Çimento sektörünün global oyuncusu, gücünü Türkiye’nin Sabancısı’ndan alan Çimsa, 2011 yılında Niğde’de başlayarak, 8 yıldır devam eden ‘Yaz Çocukları’ kurumsal sosyal sorumluluk projesini bu yıl, 1996 yılında bünyesine katılan Kayseri Fabrikası’nın bulunduğu bölgeye taşıdı. Çimsa Kayseri Fabrika çalışanlarının çocukları ile civar köylerde ikamet eden 9-10 yaş arası 27 çocuğun katılımıyla gerçekleşen proje kapsamında,  uzman eğitmenler tarafından hazırlanan eğitim içerikleri ile çocukların zihinsel, fiziksel, duygusal ve kültürel gelişimine katkı sağlandı.

‘Yaz Çocukları’ bütüncül bir yaklaşımla öğrenmenin tadına varıyor

Çimsa’nın faaliyet gösterdiği iller başta olmak üzere, topluma yatırım yapma hedefiyle giderek yaygınlaştırdığı ‘Yaz Çocukları’ projesi, alanında uzman eğitmenler tarafından hedef yaş grubuna özel olarak tasarlanan eğitimler ile çocukların gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor. Basketbol, voleybol, yaratıcı yazarlık, dans, ritim çalışmaları, koordinasyon ve kişisel gelişim gibi geniş bir yelpazede eğitim alan geleceğin mimarları, yaz aylarında da eğitimlerine devam ediyor.

Aldıkları eğitimlerle farklı becerilerini keşfeden ‘Yaz Çocukları’, dikkat, karar verme, zekâ ve el becerilerini geliştiren oyunların yanı sıra tiyatro ve drama bilgilerini pekiştirdikleri, yaratıcı hikâye yazımına giriş yaptıkları oldukça öğretici 2 haftayı geride bıraktılar.