Paylaş:

Çimsa “Yaz Çocukları” bu yıl ilk kez Mersin’deydi!

Çimsa’nın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ‘Yaz Çocukları’ Mersin’de ilk dönemini tamamladı. İlk yılında Çimsa Mersin Fabrika çalışanlarının çocuklarının katılımıyla gerçekleşen projede Yaz Çocukları, hem eğlenceli vakit geçirdi hem de kendilerini geliştirme fırsatı buldu.

Çimsa tarafından 2011 yılından bu yana Niğde Fabrikası’nda devam etmekte olan ‘Yaz Çocukları’ sosyal sorumluluk projesi, altıncı yılında Mersin Fabrika’da da hayata geçirildi. Çimsa Mersin Fabrika çalışanlarının çocuklarının katılımıyla gerçekleşen projede, Yaz Çocukları birçok farklı aktivitede yer alarak yaz tatillerinde keyifli vakit geçirdi.

İki hafta süren eğitime katılan Yaz Çocukları, alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan program doğrultusunda çeşitli konularda eğitim aldılar.

‘Yaz Çocukları’nın mutluluğu Çimsa’nın mutluluğu oldu

1 psikolog, 3 drama eğitmeni ve 3 spor eğitmeninin de katılımıyla gerçekleşen projede, Yaz Çocukları’nın istek ve coşkusu eğitmenlerde de mutluluk yarattı. Yaz Çocukları projesine katılan ilkokul birinci sınıfa giden 7 yaşındaki Batu Ersoy, Kırmızı Başlıklı Kız masalına, kendi kurgusuna uygun olarak “Kırmızı Başlıklı Kız Tarsus’ta” ismini verdi. Minik yazarlar en sevdikleri masalları anlatarak yazarlık serüvenine ilk adımlarını attı.

Proje çocukların gelişimine odaklanıyor

Çimsa, Yaz Çocukları projesi ile Yaz Çocukları’nın kişisel gelişimi ve özgüvenlerinin pekiştirilmesini hedefliyor. Yaratıcı drama, yaratıcı yazarlık, basketbol ve voleybol derslerinden oluşan eğitim programı belirli yaş gruplarının gelişimini destekleyecek şekilde özel olarak hazırlanıyor. Uzman psikologlar tarafından hazırlanan eğitim programı Yaz Çocukları’nın duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimleri üzerine odaklanıyor.

Çimsa Yaz Çocukları projesine katılan çocuklar, yaşadıkları sorunlarla başa çıkabilecek duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilme, iletişim, dikkat, algı gibi becerilerini geliştirirken potansiyellerini fark ederek grup içinde birlikte hareket edip iş birliği yapabilme yönlerini de geliştirme fırsatı buluyor. Ayrıca, hayal güçlerini kullanarak okudukları masalları yeniden yazıyor, yazdıkları masallar için kendi tasarımları ile yaptıkları kitapları oluşturuyor.

Spor aktivitelerinde ise basketbol ve voleybolun temel kurallarını öğrenmekle kalmayıp bedenlerinin güçlü ve gelişime açık alanlarını fark ediyorlar. Takım çalışmalarında dayanışma, yardımlaşma ve birlikte başarma gibi değerleri deneyimliyorlar.