Paylaş:

Çimsa “Yaz Çocukları” Projesi 8. Yılını Tamamladı

Çimsa, çocukların yaz tatilinde de eğitimlerine devam etmesi amacıyla yürüttüğü “Yaz Çocukları” Projesi ile Niğde’de 8. yılını tamamladı. Bu yıl Kayseri ve Niğde’de gerçekleşen proje, toplamda 863 çocuğun fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimine katkı sağladı.

Gücünü Türkiye’nin Sabancısı’ndan alan Çimsa tarafından 2011 yılında başlatılan ‘Yaz Çocukları’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi bu yıl Niğde’de 8. kez gerçekleşti. Farklı yaş grupları için ayrı ayrı hazırlanan eğitim programları ile ‘Yaz Çocukları’ projesi, Çimsa Niğde Fabrikası çalışanlarının çocukları ile civar köylerde ikamet eden toplam  94 çocuğun katılımıyla tamamlandı.

Çimsa, ‘Yaz Çocukları’ Projesi ile geleceğe yatırım yapıyor

Çimsa, toplumsal sorumluluk anlayışının odağına yerleştirdiği eğitim yoluyla, her geçen yıl daha fazla çocuğun gelişimine destek oluyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından hedef yaş gruplarına özel olarak tasarlanan eğitimler ile çocukların çok yönlü gelişimine katkı sağlanıyor.

Her bir dönemi 2 hafta süren proje kapsamında çocuklar sanat, drama, müziki ve spor temalı eğitimler ile iletişim, empati, problem çözme, algı gelişimi, yaratıcılık, basketbol, voleybol ve koordinasyon çalışmaları gibi bir dizi eğlenceli etkinlikte yer aldı. Duygu, düşünce ve davranışlarını geliştirme, arkadaşlık bağlarını güçlendirme ve yeteneklerini keşfetme fırsatı yakalayan çocuklar; hayallerini resmetme, kilden heykeller yapma, yaratıcı senaryo yazma gibi birbirinden farklı beceriler geliştirdi. Çimsa ‘Yaz Çocukları’ dönem sonu gösterilerinde ise kendi yazdıkları oyunları, el becerileriyle hazırladıkları kostüm ve dekorlarla ailelerine sergilediler.