Paylaş:

Çimsa “Yaz Çocukları” Projesi 9. Yılını Geride Bıraktı

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, “Yaz Çocukları” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin 2019 yılı dönemini tamamladı. Çocukların yaz tatillerinde eğitimlerine ara vermeden fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen proje kapmasında 2019 yılında Niğde ve Kayseri eğitimlerine 116 çocuk katıldı.

Çimsa, 2011 yılında Niğde Fabrikası ile hayata geçirdiği “Yaz Çocukları” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin 2019 yılındaki eğitimlerini de başarı ile tamamladı. Fabrikaların bulunduğu civar köy ve mahallelerdeki çocukların yaz tatilleri içerisindeki iki haftayı verimli kullanmaları ve çocukların eğitim sürecine destek olunması amacıyla hayata geçirilen projeye 2019 yılında 116 çocuk katılırken, proje 9 yılda yaklaşık 1000 çocuğa ulaştı.

8 Temmuz- 2 Ağustos tarihleri arasında Çimsa Niğde Fabrika çalışanlarının çocukları ile civar köylerde ikamet eden 7-8 ve 9-10 yaş arası çocuğun katılımıyla gerçekleşen proje kapsamında, uzman eğitmenler tarafından hazırlanan eğitim içerikleri ile çocukların zihinsel, fiziksel, duygusal ve kültürel gelişimine katkı sağlandı. Proje dönemi boyunca çocuklar uzman psikologlar ve spor eğitmenleri tarafından hazırlanan programlar doğrultusunda yaratıcı yazarlık, drama, müzik, iletişim, empati, problem çözme, algı gelişimi, basketbol, voleybol ve koordinasyon gibi çeşitli branşlarda eğitimler aldı.

Topluma yatırım yapma hedefi ile yola çıkan Çimsa, Niğdeli ‘Yaz Çocukları’ ile eğitici ve öğretici 2 dönemi geride bırakarak çocukların zekâ, el becerileri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağladı.