Paylaş:

Çimsa, yenilikçi çalışmalarıyla çimento sektöründe bir ilke daha imza attı!

Çimsa, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovaLİG- İnovasyon Ödülleri’nde ilk 10’a girerek Üstün Başarı Sertifikası’nı almaya hak kazanan ilk çimento şirketi oldu.

Sabancı Holding iştiraklerinden Çimsa, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve uluslararası yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academy iş birliğiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen İnovaLİG’de, inovasyondaki başarısını kanıtlayan şirketler arasına girerek, çimento sektöründe bir ilke daha imza attı. 971 şirketin inovasyon yetkinlikleri bazında yarıştığı İnovaLİG İnovasyon Ödülleri’nde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ilk 10’da yer alan Çimsa, Üstün Başarı Sertifikası ile ödüllendirildi.

Çimsa, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası”na verdiği desteğin yanı sıra Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’de elde ettiği başarı ile araştırmaya, geliştirmeye, yenilemeye ve değişime verdiği önemi bir kez daha kanıtladı.

Yenilikçi bakış açısı ile sektöre öncülük eden Çimsa, Ar-Ge ve inovasyona yaptığı yatırımlar ile sektörün ihtiyaçlarına ve beklentilerine odaklanarak, teknolojik çözümlerle sektörde fark yaratmayı hedefliyor. Bu bakış açısıyla 2000 yılında Mersin’de kurulan Ar-Ge Merkezi Formülhane, 2017 yılının Mart ayında T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenerek, Türkiye çimento sektöründeki bakanlık onaylı ilk ve tek Ar-Ge Merkezi oldu.

Bununla beraber Çimsa, yakın zamanda geliştirdiği, tüm IOS ve Android tabanlı akıllı telefon ve tabletlere ücretsiz indirilebilen mobil uygulaması “Formülün Adı” ile iş ortaklarına 7/24 dijital deneyim vaat eden ilk çimento şirketi olarak, bir başka teknolojik yeniliğe öncülük etti.