Paylaş:

Çimsa, yenilikçi ürünlerini 38. Yapı Fuarı’nda sektörle buluşturdu

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, Yapı Fuarı’nda bu yıl da yerini aldı. 38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da, Çimsa’nın yenilikçi ürün ve hizmetleri sektör profesyonellerinin bilgisine sunuldu.

Çimento ve yapı malzemeleri sektöründe 40 yılı aşkın süredir fark yaratan çalışmalara imza atan Çimsa, 21-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da sektör temsilcileri ve fuar katılımcılarıyla bir araya geldi.Gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye’de çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük eden Çimsa, yenilikçi ürün ve hizmetlerini sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Ülkemiz yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da bu yıl da sektör temsilcileri ile bir araya gelmekten duydukları mutluluğu belirtirken, Çimsa’nın Ar-Ge ve inovasyon alanında çimento sektörüne örnek ürün ve hizmetlerini fuarda tanıttıklarını ekledi.

Özhatay: Ar-Ge çalışmalarımız ve inovasyon gücümüz sektörde farklılaşmanın yolunu açıyor 

Özhatay, “Çimsa’yı sektördeki diğer şirketlerden ayıran önemli bir özellik, gri çimentonun yanı sıra ürettiğimiz beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle inovasyon konusunda sektöre öncülük etmemiz. Beyaz çimentoda dünyanın ilk iki markasından biriyiz. Geliştirdiğimiz yüksek katma değerli ürünleri ihraç ederek hem şirketimizin uluslararası kimliğini geliştiriyoruz hem de sağladığımız ihracat geliriyle ülke ekonomisine önemli katkıda bulunuyoruz. İhracat alanında gerçek bir küresel oyuncu kimliğiyle hareket ediyoruz.  Bu nedenle Türkiye yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olan Yapı Fuarı, bizim için büyük önem taşıyor. Fuarı, sektör temsilcileri ve iş ortaklarımızla bir araya gelip son dönemdeki çalışmalarımızı aktardığımız bir platform olarak konumlandırıyoruz.”

ÇİMSA’DA İNOVASYON VE ÖZEL ÜRÜNLER

  • Çimsa, Türkiye’nin ilk ve tek Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne sahiptir. 
  • 2000 yılından bu yana Mersin’de hizmet veren Merkez’de, katma değeri yüksek ve özel ihtiyaçlara yönelik özel ürünler geliştirilmektedir.
  • Türkiye’nin tek kalsiyum alüminat çimentosunun üreticisidir. Özellikli bir ürün olan kalsiyum alüminat çimentosu-Isıdaç 40, normal çimentonun 28 günlük dayanımını 6 saatte yakalama özelliğine sahip ve sektörde alternatifsizdir.
  • Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde, sektörde ve dünyada bir ilke imza atılarak, Antibakteriyel Beyaz Çimento geliştirilmiştir. İstanbul Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı işbirliği ve 2,5 yıllık çalışmanın sonunda ortaya çıkan ürün, havuzlarda zamanla meydana gelen yosun ve mikroorganizmaların üremesini engellemektedir.
  • Çimsa’nın bir diğer özel ürünü de Türkiye’nin ilk ‘Kendini ve Çevreyi Temizleyen Beyaz Çimentosu’dur.
  • Hazır betonda ise dramiksli beton, kendiliğinden yerleşen beton, dekoratif beton ve izoşap uygulamalarımız çeşitli proje sahiplerine kolaylık sağlamak için geliştirilmiş Çimsa ürünleridir.