çimsa
Paylaş:

Çimsa yönetim kadrosu güçleniyor

Yenilikçi bakış açısı ile çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük eden Çimsayönetim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.  Çimsa’nın Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı görevine Hüseyin Çağlar, Teknik Genel Müdür Yardımcısı görevine Caner Türkyener ve İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı görevine ise Tuğba Çörtelekoğlu getirildi.

1 Kasım 2018 tarihi itibariyle Çimsa Yurtiçi ve Yurtdışı Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Hüseyin Çağlar, İstanbul Atatürk Fen Lisesinden 1991 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Kariyerine Procter & Gamble Türkiye’de başlayan Çağlar, 16 sene boyunca satış ve pazarlama departmanlarında farklı kademelerde ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev aldıktan sonra üç sene boyunca İsviçre’de P&G Avrupa Genel Merkezinde görev aldı. Hüseyin Çağlar, 2012’de Türkiye’ye Vodafone Türkiye Satış Direktörü görevine getirildi, ardından 2016 yılından bu yana Enerjisa Perakende Şirketlerine Satış Başkanı olarak çalışmaktaydı.

2001 yılından itibaren Çimsa bünyesinde çalışan Caner Türkyener, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya bölümünden mezun oldu. Kariyerine Çimsa Kayseri Fabrikası’nda Kimya Mühendisi olarak başlayan Türkyener, 01 Nisan 2002 tarihinde Ar-Ge Mühendisi olarak Mersin Fabrikası’na geçiş yaptı ve 2002-2007 yılları arasında Mersin Fabrikası’nda sırasıyla Ar-Ge Mühendisi, II. Tesis Yarı Mamül Üretim Mühendisi ve II. Tesis Yarı Mamül Üretim Şefi olarak görev yaptı. 2007-2012 yılları arasında Eskişehir Fabrikası Üretim Müdürü, 2012-2014 yılları arasında Niğde Fabrikası Fabrika Müdürü olarak görev yapan Türkyener, kısa bir dönem Kayseri Fabrikası Fabrika Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 01 Temmuz 2014 tarihinde Kayseri ve Niğde bölgesinden sorumlu Bölge Direktörlüğü’ne, 01 Mayıs 2015 tarihinde Kayseri-Niğde bölgesi Bölge Satış Direktörlüğü’ne, 16 Ocak 2017 tarihinde Hazır Beton’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı. Kariyerinin ilk günlerinden itibaren Çimsa’da çalışan Caner Türkyener, 16 Kasım 2018 tarihi itibariyle Çimsa Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Tuğba Çörtelekoğlu, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu ve yüksek lisansını University of Leeds’te İnsan Kaynakları alanında tamamladı. Çörtelekoğlu, Çimsa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamadan önce SAP Turkey, Doğan Yayın Holding, Arthur Andersen, Betek Boya ve Toyota‘da çalıştı. 2013-2018 yılları arasında Betek Boya’da İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Çörtelekoğlu, 02 Ocak 2019 tarihi itibarı ile Çimsa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.