Paylaş:

Çimsa’dan anlamlı destek

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, yedi yıldır bölgedeki engelli bireylerin hayatına katkı sağlıyor. Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Çimsa Mersin Fabrika Müdürü Mehmet Emin Kalınağaç, “Engellilerin toplum hayatına katılmaları ve eşit fırsatlara sahip olabilmeleri için katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi

Sabancı’dan aldığı güç ve vizyon doğrultusunda sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştiren ve toplum için kalıcı değer yaratan Çimsa, Engelliler Haftası kapsamında bu yıl yedinci kez, ihtiyaç sahibi engelli bireyleri akülü tekerlekli sandalyeleri ile buluşturdu.

2 Haziran’da Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ve Çimsa iş ortaklarının katılımı ile pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen etkinlikte akülü tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine hediye edildi.

Etkinliğe katılan Çimsa Mersin Fabrika Müdürü Mehmet Emin Kalınağaç, konuşmasında, engelli bireylerin ve ailelerinin çeşitli ihtiyaçlara sahip olduğunun altını çizdi. Kalınağaç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çimsa olarak, engellilerin toplum hayatına katılıp, eşit fırsatlara sahip olabilmeleri için katkıda bulunmaktan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi girişimiyle 2015 yılında başlattığımız projemizin yedinci yılında da devam etmesinden mutluluk duyuyoruz. Engelliler Haftası’nın, toplumsal farkındalık ve duyarlılığımızı artırarak aramızdaki engellerin kaldırılmasına vesile olmasını temenni ediyorum.”

Çimsa, 2015 yılından beri sürdürdüğü kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olmaları konusunda farkındalık yaratmayı ve bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmeyi hedefliyor. Çimsa bu projeyle yedi yılda toplam 281 adet akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli bireylere ulaştırdı.

Çevreyi ve insanı temel alan, bireysel ve toplumsal refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan projeler yürüten Çimsa, sosyal sorumluluk çalışmalarının etki alanını genişleterek yarattığı faydayı daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Bilgi için: Melis Samir | melis.samir@menailetisim.com | 0532 543 23 68 

MENA Stratejik İletişim Danışmanlığı