çimsa
Paylaş:

Çimsa’dan engelli bireyler için anlamlı bağış

Sabancı Topluluğu’nun global markalarından Çimsa, ekonomi ve sanayinin gelişimine sunduğu katkıların yanı sıra toplum için de kalıcı ve sürdürülebilir değerler yaratmaya devam ediyor. Çimsa’nın, engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olmaları ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlara dikkat çekme hedefiyle başlattığı sosyal sorumluluk projesi 8. yılına ulaştı. 

Engelliler Haftası’nda Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Çimsa Mersin Fabrikası tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. 

Sabancı’dan aldığı güç ve vizyon doğrultusunda toplum için kalıcı değer yaratan Çimsa sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. 2015 yılından beri Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Çimsa Mersin Fabrikası tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında ihtiyaç sahibi engelli bireylere akülü tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. 

Çimsa Mersin Fabrikası Müdürü Mehmet Emin Kalınağaç, Engelliler Haftası kapsamında 2015 yılından beri sürdürdükleri kurumsal sosyal sorumluluk projesini Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Çimsa paydaşlarının katkılarıyla bu yıl da gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi:

Çimsa olarak, çevreyi ve insanı temel alan, bireysel ve toplumsal refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan projeler yürütüyor; sosyal sorumluluk çalışmalarımızın etki alanını genişleterek yarattığı faydayı daha geniş kitlelere de ulaştırmayı hedefliyoruz.Projemizi; engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olmaları ve sosyal yaşamda karşılaştıkları sorunlara dikkat çekme hedefiyle başlatmıştık. 2015 yılından beri 341 adet akülü sandalyeyi ihtiyaç sahibi engelli bireylerimize bağışladık.  Bu sayının her yıl katlanarak artmasını ve başka kurumlara da örnek olarak daha çok desteklenen bir konu haline gelmesini istiyoruz. Bu konuya dikkat çekmeyi kıymetli buluyoruz. Çimsa olarak sürdürülebilir ve kalıcı değer yaratan çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz.”   

Çimsa Hakkında

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 1972 yılında Mersin’de kurulmuştur. Çimsa bugün Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde, Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası ve Ankara’da bulunan öğütme tesisiyle üretim faaliyetlerini yürütmektedir. 

Beyaz çimento alanında dünyanın lider markalarından biri olan Çimsa; operasyonel kabiliyetini ana hissedarı Sabancı Holding’in finansal gücü ile birleştirerek oluşturduğu Cimsa Sabanci Cement BV aracılığıyla uluslararası alandaki operasyonlarını sürdürmektedir. 

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır. 

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum aluminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. 

Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

Çimsa Sabancı Cement Bv Hakkında

Sabancı Holding ve Çimsa’nın operasyonel ve finansal güçlerini birleştirerek global beyaz çimento pazarında lider bir oyuncu olma ve buna ilişkin daha verimli ve güçlü bir platform yaratma hedefi doğrultusunda; Sabancı Holding’in %60, Çimsa’nın %40 oranında sermayesine katıldığı Hollanda’da yerleşik Cimsa Sabanci Cement BV unvanlı şirket Kasım 2020’de kurulmuştur. 

Cimsa Sabanci Cement BV, bünyesine yeni kattığı Valensiya (İspanya)’daki beyaz çimento fabrikası, Houston (ABD)’de bulunan öğütme tesisi ve Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya) ve Sevilla (İspanya)’da bulunan terminalleri ile uluslararası bir beyaz çimento oyuncusu haline gelmiştir.

Bilgi için: 

Arzu Şener – arzu.sener@menailetisim.com – 0537 201 61 71

Mena Stratejik İletişim Danışmanlığı