çimsa
Paylaş:

Çimsa’dan Hüsniye İlköğretim Okulu’na Yeni Anasınıfı

Çimsa, her yıl bir köy okuluna anasınıfı kazandırma projesi kapsamda, Hüsniye İlköğretim Okulu’nun anasınıfınıyeniledi. Yeni anasınıfı, 16 Kasım 2013 tarihinde eğitime açıldı.

Çimsa, Niğde’deki sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında bu yıl da bir köy okuluna yeni anasınıfı kazandırdı. Çimsa Niğde Fabrikası’nın katkılarıyla Niğde’nin Ulukışla ilçesinde bulunan Hüsniye Köyü İlköğretim Okulu’nun anasınıfı baştan aşağı yenilendi.

Yenilenen anasınıfının açılışı, 16 Kasım Cumartesi Çimsa Niğde Fabrika Müdürü Caner TÜRKYENER’in yanı sıra Niğde Valisi Necmeddin KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan ULUDAĞ, İl Özel Kalem Müdürü Mustafa SIZIR ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ katılımıyla gerçekleşti.

Çimsa Niğde Fabrika Müdürü Sayın Caner TÜRKYENER: Çimsa olarak, Niğde’deki köy okullarına anasınıfı kazandırma projemiz kapsamında, 2010 yılından bu yana 4 köy okuluna toplamda 5 anasınıfı kazandırdık.

Açılışta söz alan Çimsa Niğde Fabrika Müdürü Sayın Caner TÜRKYENER, “2010 yılından bu yana Çimsa Niğde Fabrikası olarak, okul öncesi eğitimin öneminin bilinciyle hareket ediyoruz. Okul öncesi eğitimin çocuklarımızın okul yaşantısında önemli etkileri olacağını göz önünde bulundurarak, her sene Niğde’deki bir köy okulumuzda anasınıfı oluşturmasına katkı sağlıyoruz. Bizi en mutlu eden konu ise bu çalışmanın şirket kaynaklarıyla birlikte; tüm çalışanlarımız, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın ortak girişim ve gayretiyle gönüllü olarak gerçekleştirilmesidir” dedi.

Yenileme projesi kapsamında, Hüsniye İlköğretim Okulu’nun anasınıfının modernizasyonu gerçekleştirildi. Kötü durumda olan tuvaletinin tamamen yenilenmesinin yanı sıra sınıfların zeminine laminant parke döşendi. Sınıf ve koridorların aydınlatma armatürleri yenilendi. Pencere ve kapılar PVC olarak değiştirildi. Sınıf ve koridorlar boyandı. Okul binasının çatısı yenilendi, Toplam öğrenci sayısı 14 olan okulun binasında yapılan yeniliklerle birlikte, ana sınıfı öğrencileri için mefruşat malzemeleri alındı. Çocukların ayakkabı ve kırtasiye ihtiyaçları da karşılandı.

Çimsa hakkında

Türk sanayisinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk üç markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir.

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türk çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir.

Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.