Paylaş:

ÇİMSA’dan profesyonellere beton semineri

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden ÇİMSA, yapı denetim profesyonellerini bilgilendirmek üzere Kayseri’de bir beton semineri düzenledi. 

Seminerde, çimento ve beton teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak standartlara uygun beton üretilmesi ve inşaatlarda doğru beton uygulamalarının sağlanması konusunda fikir alışverişi yapıldı.

40 yılı aşkın deneyimi ve geniş ürün yelpazesiyle çimento ve yapı malzemeleri sektöründe fark yaratan ÇİMSA, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ve Yapı Denetim Kuruluşları Birliği’nin (YDK) işbirliğiyle 5 Eylül Perşembe günü Kayseri’de “Yapı Denetim Sektöründe Çalışanlar İçin Beton Semineri” düzenledi.

Yapı denetim profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği seminerde, son yıllarda yapı güvenliği açısından çimento ve betonun kalitesinin ön plana çıktığına ve ülkemizde üretilen betonlarda yeni teknolojilerin kullanılmasıyla beraber olumlu gelişmeler görüldüğüne dikkat çekildi.

Seminerde, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Denetim Dairesi Başkanı Tuna Acar, TÇMB Ar-Ge Direktörü Prof Dr. Özgür Yaman, THBB Genel Sekreteri Tümer Akakın, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Başkanı Hüseyin Kaya ile ÇİMSA Kalite Yönetim ve Müşteri Destek Müdürü Erman Derin, konuya ilişkin görüşlerini katılımcılarla paylaştı.