Paylaş:

Çimsa’nın 12 aylık cirosu 1 Milyar 170 Milyon TL oldu

Yaptığı yatırımlarla fark yaratan, Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, 2016 yılı satış gelirini, net karını ve cirosunu açıkladı.

Çimsa 45 yıllık tecrübesi, istihdam ettiği 2500 çalışanı, 5 entegre fabrikası, öğütme ve paketleme tesisleri, 31 hazır beton tesisi, yurt içi ve yurt dışı terminalleri ile çimento ve yapı malzemeleri sektöründe başarılı çalışmalara imza atarak, 2016 yılsonu finansal verilerini kamuoyu ile paylaştı. Şirketin 2016 yılına ait 12 aylık net satış geliri 1 Milyar 170 Milyon TL, cirosu 1 Milyar 170 Milyon TL ve net karı ise 246 Milyon TL olarak gerçekleşti.

2016 yılını başarılı bir finansal tablo ile tamamladıklarını belirten Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, “Geçirdiğimiz 12 ay Çimsa için önemli yatırımlara imza attığımız bir yıl oldu. 5 entegre fabrikamızdan ikisine yeni yatırımlar yapıyoruz. Afyon Fabrika’mızın yeni ve modern bir üretim tesisine taşınma süreci devam ediyor. Öte yandan, Eskişehir Fabrika’mızda gerçekleşen yatırım 2017’nin ikinci çeyreğinde tamamlanacak ve böylece Mersin Fabrika’mızın yanı sıra Eskişehir Fabrika’mızda da hem gri hem beyaz çimento üretiyor olacağız” dedi. Afyon ve Eskişehir Fabrikaları’nda gerçekleşen 200 Milyon ABD Doları’nın üzerindeki bu yatırımlar sayesinde Çimsa’nın sektördeki öncülüğünü sürdürerek, dünya çimento üreticileri arasında konumunun güçleneceğini sözlerine ekleyen Özhatay, beyaz çimento alanında dünyanın lider markalarından biri olan Çimsa’nın, geliştirilen projeler ve özel ürünlerle sektörde fark yaratarak, sürdürülebilir büyümeye de katkı sağladığını belirtti.

Nevra Özhatay, “Çimsa’nın büyüme hedeflerine paralel olarak, Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yüksek katma değerli ürünleri, yurt dışındaki yapılanmamızı ve etkin lojistik ağımızı kullanarak müşterilerimize eksiksiz ve zamanında ulaştırıyoruz. Ortadoğu, Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika ihracat yaptığımız bölgelerin başında geliyor.” dedi.