Paylaş:

Çimsa’ya İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülü

Çimsa, Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası-ÇEİS’in geleneksel olarak düzenlediği Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri’nde Afyon ve Niğde Fabrikalarının başarılı performansıyla ödüle layık görüldü.

Çimsa, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) alanında benimsediği örnek ve proaktif yaklaşımla sektörde takdir toplamaya devam ediyor. Bu alanda kurumsal standartları sürekli iyileştiren ve proaktifgelişim alanlarını belirleyen Çimsa, Çimento Endüstrisi İşverenler Sendikası-ÇEİS’in geleneksel olarak düzenlediği Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Performans Ödülleri’nde Afyon ve Niğde Fabrikalarının başarılı performansıyla ödüle layık görüldü.

Ödül, her iki işletmenin 2007 yılından bu yana İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda gösterdikleri performanstan dolayı verildi.

Özhatay: “Çimsa’nın başarısı, çalışanlarına verdiği büyük değerden kaynaklanıyor”

Çimsa’nın ödülü, 17 Şubat Çarşamba günü ÇEİS Genel Merkezi’nde düzenlenen törende  takdim edildi. Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Çimsa’nın tüm birimlerinde iş güvenliği bilincini yükseltmek, şirketin iş sağlığı vegüvenliği risklerini kontrol etmek ve performansını daha da iyileştirmek için kararlılıkla çalıştıklarını belirtti.

Özhatay,“Çimsa’nın başarısının arkasındaki en önemli faktörlerden biri, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili uygulamaları kanunve yönetmeliklere uymanın ötesine taşıma anlayışıdır. Çimsa’nın başarısı, çalışanlarına verdiği büyük değerden kaynaklanmaktadır. Fabrikalarımızın tümü, OHSAS 18001 İş Sağlığıve Güvenliği sistem belgesine sahiptir. İSG yönetimsistemi; eğitim, bilgilendirme, denetim, iyileştirme çalışmalarıyla sürekli desteklenmektedir. İSG talimatlarına uymak, tümçalışanların öncelikli görevidir. İSG yönetimine yönelik operasyonel sorumluluk ise şirketimizde en üst yönetimseviyesinde temsil ve takip edilmektedir. Tek başına bu bile konuya verdiğimiz büyük önemin bir göstergesidir. Bu yıl Afyon ve Niğde Fabrikalarımızın kazandığı bu ödüller için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.