çimsa
Paylaş:

Çimsa’ya The Global CemFuels Awards’dan Ödül

Sabancı Topluluğu’nun global markalarından Çimsa, The Global CemFuels Awards’un en prestijli ödülü “Üstün Alternatif Yakıtlar Projesi” kategorisinde ödüle layık görüldü. Çimsa, çimento üretimine yönelik geliştirdiği yenilikçi çözümler ile etkinliğin en önemli kategorilerinden birinde ödül almış oldu. 

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, dünyanın dört bir yanından sektörün en iyi alternatif yakıt projelerinin yarıştığı The Global CemFuels Awards’un en prestijli ödülü “Üstün Alternatif Yakıtlar Projesi” kategorisinde ödül almaya hak kazandı. 

Çimsa, ATY kullanımının siklon çalışma prosesi üzerinde etkisinin azaltılmasına yönelik projesi ile yarışan diğer global projeler arasından “Üstün Alternatif Yakıtlar Projesi” ödülüne layık görüldü. 

The Global CemFuels Etkinliği Hakkında

The Global CemFuels Awards ödüllerinin de verildiği Global CemFuels Konferansı ve Sergisi, genellikle her yıl 150’den fazla uluslararası delege ve birçok katılımcıyı çeken, dünyanın en büyük uzmanlaşmış   alternatif yakıtları da içeren çimento yakıtları konferansı ve fuarı olarak kendini kanıtladı. Konferansa dünyanın çeşitli yerlerinden çimento prosesi, alternatif yakıt ve atık yönetimi alanından uzmanlar, çimento sektörü ekipman tedarikçileri, ayrıca çimento ve çimento yakıtları alanında danışmanlık yapan kurumlar katılıyor.

Bu sene 14-15 Eylül tarihlerinde Lizbon’da düzenlenen 15. Global CemFuels etkinliğinde, dünyanın dört bir yanından çimento endüstrisinden en iyi alternatif yakıt projeleri, uygulamaları ve ekipmanları sergilendi. Katılımcılar, alternatif yakıt kullanım şekillerini ve mevcuttaki kullanımlarını nasıl geliştireceklerini uzmanlardan öğrendi. 

Çimsa Hakkında

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 1972 yılında Mersin’de kurulmuştur. Çimsa bugün Mersin, Eskişehir,  Afyonkarahisar’da bulunan 3 entegre fabrikası ile üretim faaliyetlerini yürütmektedir. 

Beyaz çimento alanında dünyanın lider markalarından biri olan Çimsa; operasyonel kabiliyetini ana hissedarı Sabancı Holding’in finansal gücü ile birleştirerek oluşturduğu Cimsa Sabanci Cement BV aracılığıyla uluslararası alandaki operasyonlarını sürdürmektedir. 

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır. 

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum aluminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir. Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.

Çimsa Sabancı Cement Bv Hakkında

Sabancı Holding ve Çimsa’nın operasyonel ve finansal güçlerini birleştirerek global beyaz çimento pazarında lider bir oyuncu olma ve buna ilişkin daha verimli ve güçlü bir platform yaratma hedefi doğrultusunda; Sabancı Holding’in %60, Çimsa’nın %40 oranında sermayesine katıldığı Hollanda’da yerleşik Cimsa Sabanci Cement BV unvanlı şirket Kasım 2020’de kurulmuştur. 

Cimsa Sabanci Cement BV, bünyesine yeni kattığı Valensiya (İspanya)’daki beyaz çimento fabrikası, Houston (ABD)’de bulunan öğütme tesisi ve Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya) ve Sevilla (İspanya)’da bulunan terminalleri ile uluslararası bir beyaz çimento oyuncusu haline gelmiştir.

Bilgi için: 

Arzu Şener – arzu.sener@menailetisim.com – 0537 201 61 71

Mena Stratejik İletişim Danışmanlığı