çimsa
Paylaş:

Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nda Çimsa, 4 ödül birden kazandı

Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa, bu yıl 4 hazır beton tesisiyle katıldığı Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nda,birer birincilik ve ikincilik, iki de üçüncülük derecesi alarak, iş güvenliği konusuna verdiği büyük önemi bir kez daha kanıtladı.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından ilki 2010 yılında gerçekleştirilen ve hazır beton tesislerini iş sağlığı ve güvenliği açısından bilgilendirmek, farkındalık yaratmak, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla düzenlenen Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nda bu yıl Çimsarüzgarı esti.

Çimsa, iş sağlığı ve güvenliği açısından öne çıkan tesislerin ödüllendirildiği Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’na, bu yıl Türkiye genelindeki 4 hazır beton tesisiyle katıldı. Çimsa’nınTeceHazır Beton Tesisi 100 üzerinden 100 tam puan alarak birinci, Aksaray Hazır Beton Tesisi 99 puanla ikinci, Pamukova ve Misis Hazır Beton Tesisleri ise 98 puan alarak üçüncü oldu.

Avrupa’da ve ülkemizde hazır beton sektöründe bir ilk olan Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması’nda Uluslararası Temsil Ödülü kazanan ilk 4 tesis, THBB’nin üyesi olduğu ve Yönetim Kurulu’nda yer aldığı Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) yarışmalarında Türkiye’yi temsil etme şansı yakaladı.

2010 yılında ilki gerçekleştirilen yarışmaya 2 tesisiyle katılan Çimsa, İnegöl Hazır Beton Tesisi ile birinciliği, Zeytinli Hazır Beton Tesisi ile ikinciliği kazanmıştı.

Hazır beton sektöründe Türkiye’nin en geniş hazır beton tesis ağına sahip kuruluşu olan Çimsa, hazır betonda müşteri odaklı yaklaşımıyla geliştirdiği uygulamaları ve ürün çeşitliliğini müşterilerinin hizmetine sunuyor. 1988 yılında Adana’da, Zeytinli Hazır Beton Tesisi ile üretime başlayan Çimsa’nınAdana, Mersin, Kayseri, Osmaniye, Kahramanmaraş, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Konya, Bursa, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Denizli ve Sakarya illerinde faaliyet gösteren 26 hazır beton tesisi bulunuyor.

Çimsa hakkında

Türk sanayisinin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Çimsa, 1972 yılında kurulmuştur. Çimsa bugün, Mersin, Eskişehir, Kayseri, Niğde ve Afyonkarahisar’da bulunan 5 entegre fabrikası, Ankara’da bulunan bir öğütme tesisi, Marmara terminali ve Malatya Çimento Paketleme tesisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Beyaz çimento alanında dünyanın ilk üç markasından biri olan Çimsa, Hamburg (Almanya), Trieste (İtalya), Sevilla ve Alicante (İspanya), Gazimagusa (KKTC), Köstence (Romanya) ve Novorossiysk’de (Rusya) bulunan terminalleriyle uluslararası bir çimento üreticisidir.

Çimsa, pazar odaklı yaklaşımı ve geniş dağıtım ağıyla müşterilerinin ürün ve hizmet ihtiyaçlarını eksiksiz ve zamanında karşılamaktadır. Paydaşlarının güvenilir bir iş ortağı olarak, gelecek nesillere uzanacak yaşam alanları ve altyapıları için gerekli malzemeleri sağlamaktadır.

Çimsa, gri çimentonun yanı sıra ürettiği beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünlerle de inovasyon konusunda Türk çimento ve yapı malzemeleri sektörüne öncülük etmektedir.

Tüm paydaşlarına değer yaratan ve karlı büyümeye odaklanan Çimsa, bunu gelecekte de sürdürmeyi hedeflemektedir.