Paylaş:

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Çimsa’dan Engelliler Haftası için anlamlı işbirliği

Gücünü Türkiye’nin Sabancı’sından alan, sektörün önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa ve Mersin Büyükşehir Belediyesi 2015 yılından beri gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesine bu sene de devam etti. 3 yıldır büyüyerek devam eden sosyal sorumluluk projesinde Çimsa ve Mersin Büyükşehir Belediyesi engelleri ortadan kaldırmak için işbirliğinde bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye’nin yenilikçi çimento ve yapı malzemeleri şirketi Çimsa işbirliği ile Engelliler Haftası kapsamında 10 Mayıs Çarşamba günü, toplam 50 adet akülü tekerlekli sandalye, engelli bireylere teslim edildi.

Düzenlenen etkinlikte, akülü tekerlekli sandalye takdim edilen engelli bireylerin ailelerinin yanı sıra Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, Çimsa Hazır Beton’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Caner Türkyener, Çimsa Mersin Fabrika Müdürü Sayın Levent Öncel, Mersin Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, Çimsa Mersin Fabrikası yöneticileri ve iş ortakları yer aldı. Engellilerin sosyal yaşama dahil olması konusunda farkındalık yaratılan törende Çimsa ve Büyükşehir Belediyesi, dünyada ve Türkiye’de engelli bireylerin karşılaştıkları sorunlar ve toplumun farklı segmentlerine düşen sorumlulukların altını çizerek;  engelleri ortadan kaldırmak için işbirliği içinde hareket ettiklerini ifade etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu yaptığı konuşmasında, başta Çimsa olmak üzere bu anlamlı projeye katkı sağlayarak duyarlılık gösteren tüm kurumlara, Mersin Büyükşehir Belediyesi adına teşekkür etti.

Çimsa Mersin Fabrikası Müdürü Levent Öncel konuşmasında; “Çimsa olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız’ın girişimiyle 2015 yılında başlattığımız işbirliğimize bu yıl da devam ettik ve uzun yıllardır engellilerin toplumsal hayata katılmaları ve eşit fırsatlara sahip olabilmeleri için çalışan Sabancı Topluluğu’nun bir üyesi olarak biz de aramızdaki engelleri bertaraf etmek amacıyla naçizane bir katkıda bulunmak istedik. Yarattığı işbirliği ortamı için başta Sayın Başkanımız’a ve Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi’ne, Çimsa Mersin Fabrikası adına teşekkür ediyorum” dedi.

Öncel, ayrıca akülü tekerlekli sandalye alımında Çimsa’yı yalnız bırakmayan ve katkı sağlayan iş ortakları; Ahmet Yüksel İnşaat, Anadolu Nakliyat, Anmak Mühendislik, Arçim Makina, Aktun İnşaat, Ata Teknik, Bayraktaroğlu Otomotiv, Bucak Ticaret, Derya Otomotiv İnşaat, Doal Otomotiv, Erdağ İnşaat, Karaokur İnşaat, Meta Taşımacılık, Norm Makina, Özkardeşler Vinç, Pekkoç Tahmil Tahliye, Reweld Kaynak Kaplama, SFM Mühendislik, Timaş Nakliye, Ufuk Torna, Yıltaş Taşımacılık’a  göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür etti.