Paylaş:

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Çimsa’dan Engelliler Haftası’nda duyarlı iş birliği

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye’nin önde gelen çimento ve yapı malzemeleri üreticilerinden Çimsa’nın Mersin Fabrikası, Engelliler Haftası kapsamında duyarlı bir iş birliğine imza attı.

Engelliler Haftası dolayısıyla 10 Mayıs Salı günü, Mersin Büyükşehir Kongre Sarayı’nda, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Çimsa işbirliği ile toplam 36 adet akülü tekerlekli sandalye engelli vatandaşlara teslim edildi.

Düzenlenen törene, akülü tekerlekli sandalye verilen engelli vatandaşların aileleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn. Burhanettin Kocamaz, Çimsa Mersin Fabrika Müdürü Sayın Levent Öncel, Mersin Büyükşehir Belediyesi temsilcileri ve Çimsa Mersin Fabrikası yöneticileri katıldı. Duygusal anlar yaşanan törende, Çimsa ve Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de engellilerin karşılaştıkları sorunların çözülmesi, toplumda, kültür-sanat ve spor alanlarında herkesle eşit haklarasahip olabilmeleri için el ele verdiklerini açıkladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz yaptığı konuşmasında, Çimsa baştaolmak üzere bu sağduyulu projeye gönül veren tüm kurumlara Mersin Büyükşehir Belediyesi adına teşekkür etti.

Kocamaz konuşmasına “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kişilerin hayatını kolaylaştırmak için görev yapmaktayız. Engelli ya da engelsiz hiç kimsenin demokratik bir ülkede bir başkasının hayatını zorlaştırıcı şartlar oluşturması söz konusu olamaz. Bu tarz sosyal sorumluluk projeleri kuruluşların bireylere verdikleri bu rahatsızlığı bir nebze de olsa telafi edebilmeleri adına büyük önem taşımaktadır.” şeklinde devam etti.

Mersin Fabrikası Müdürü Levent Öncel konuşmasında “Büyükşehir Belediye Başkanımızın da girişim ve işbirliğiyle engelli vatandaşlarımızın hayatına dokunan küçük bir katkıda bulunduk. Yarattığı işbirliği ortamı için Başkanımıza şirketim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Öncel ayrıca Akülü tekerlekli sandalye alımında Çimsa’yı yalnız bırakmayan ve katkı sağlayan iş ortakları; Reweld, Aybars, Bayraktaroğlu, ASC, Anmak, Mondi, Zirve, Yıltaş, Usta Taşımacılık, Körfez Döküm, Özaltuntaş, SFM, Slingsan Endüstriyel Torba San.; Sörmaş Söğüt Refrakter Malz. A.Ş., Oryap Ağaç Ahşap Yapı Ür. Nak. Pet.Ür, Doal ve Timaş’a  göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür etti.