Paylaş:

Yaz Çocukları’nın İlk Dönemi Kayseri’de Tamamlandı

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 2011 yılında hayata geçirdiği “Yaz Çocukları” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ilk dönemini bu yıl da Kayseri’de gerçekleştirdi. 9 yıldır aralıksız sürdürülen proje ile çocukların, yaz tatillerinde eğitimlerine ara vermeden fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunulması amaçlanıyor. Kayseri’de 32 çocuk birbirinden farklı ve eğlenceli eğitimler ile keyifli bir dönem geçirdi.

Çimsa, 2011 yılında başlattığı “Yaz Çocukları” kurumsal sosyal sorumluluk projesinin 2019 yılındaki ilk dönemini 24 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirdi. Fabrikaların bulunduğu lokasyonlardaki çocukların eğitim sürecine destek olunması amacıyla hayata geçirilen proje, Kayseri’de gerçekleşen eğitim ile birlikte 9 yılda toplam 895 çocuğa ulaştı.

Kayseri’de ikamet eden 7-8 yaş arası 32 çocuğun katılımıyla gerçekleşen proje kapsamında, uzman psikologlar, yaratıcı drama ve spor eğitmenleri tarafından hazırlanan eğitim içerikleri ile çocukların zihinsel, fiziksel, duygusal ve kültürel gelişimine destekte bulunuldu. Proje dönemi boyunca çocuklar, yaratıcı yazarlık, drama, müzik, iletişim, empati, problem çözme, algı gelişimi, basketbol, voleybol ve koordinasyon gibi çeşitli branşlarda eğitimler aldı.

Topluma yatırım yapma hedefi ile yola çıkan Çimsa, ‘Yaz Çocukları’ ile eğitici ve öğretici 2 haftayı geride bırakarak çocukların zekâ, el becerileri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine katkı sağladı.